ProfesyonelSite Yönetim Yazılımı

Apartman Sakinleri Verilerinin Excelden Aktarımı

Excelde Kişi Bilgilerini Hazırlama

Daire Örnek Dosyasını linke tıklayarak yükleyin. Excelde bu dosyayı açtıktan sonra tüm dairelerinizi excelde girin. Resim 1. de örnek dosya gösterilmektedir.

Resim 1. Örnek Excel Dosyası

Excel Dosyasını Aktarma

Öncelikle yönetim modülü şifrenizle sisteme giriş yapın. Sisteme giriş için detaylı bilgiyi buraya tıklayarak alabilirsiniz. Sol menüden veri aktar düğmesini seçerek aktarım penceresini açın. Ekranda Resim 1 deki görünüm olacaktır. Daire Bilgileri sekmesi açılmış olur (varsayılan olarak ilk açılışta bu sekme gelir). Excelde hazırladığınız verilerin tümünü seçin (Ctrl A kullanarak seçebilirsiniz). Düzenleden Kopyala yada Ctrl C ile tüm sayfayı kopyala yapın. Form üzerindeki Aktarılacak veriyi yapıştırın alanına tıklayın ve Ctrl V ile bu alana yapıştırın. Resim 2. de görüldüğü gibi exceldeki verilerinizi alan içinde göreceksiniz.

Resim 2. Daire Verilerinin Aktarılması

Kontrol ve Aktarma

Aktar düğmesine bastığınızda exceldeki veriler Resim 3 de görüldüğü gibi form üzerinde gösterilir. Bu aşamada herhangi bir aktarım henüz yapılmamıştır. Bu verilerin doğruluğunu kontrol ederek. Doğru ise Aktar düğmesine basarak aktarımı tamamlayabilirsiniz. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız. Aktarımı yapmadan Excelden düzelterek aynı işlemleri tekrarlayarak aktarım yapabilirsiniz.

Resim 3. Onay Bekleyen Veriler